Jak začít s králičím hopem?

Králičí hop je v poslední době velmi rychle se rozvíjející sport a stále přibývá závodních dvojic. Jak ale králíčka tomuto sportu naučíme? Není to vůbec tak složité jak se může zdát. 

Králičí hop se standardně učí již od útlého věku (první skokové pokusy s králíčkem začínáme již ve 3 měsících), ale pokud máte staršího králíčka, není to vlastně vůbec problém. Možná bude trvat déle, než se králičímu hopu naučí, ale věk není v tomto sportu nijak zásadním faktorem. Pokud máte ale králíčka důchodce (nad 8 let), skákání přes překážky by mu mohlo ublížit a místo králičího hopu bych mu dopřála snad jen procházky na vodítku a zasloužený odpočinek.

Jak tedy začít? Vše si ukážeme na příkladu mladého králíčka, ale jak jsem již výše zmiňovala, lze začít skákat i s dospělým králíkem. Postup bude však vždy podobný. Standardně si nového králíčka dovezeme ve 2 až 3 měsících do nového domova, se skákáním je však dobré začít až v ten moment, kdy je náš králíček seznámený s novým domovem a nebude tak příliš ve stresu. Vše potřebné o začátcích se dozvíte z videa výše.

Zpět do obchodu