Jak by mělo vypadat ideální vodítko?

Dnes se podíváme na to, jak by mělo vypadat správné vodítko, a proč některá vodítka nejsou pro sport vůbec vhodna.

Většina vodítek ze zverimexů a dalších jiných obchodů má průměrně okolo 1,5m, mají velkou karabinu a některé z nich jsou místo sešití vyrobeny za pomocí lepidla. Takové vodítko se na králičí hop vůbec nehodí, v následujícím odstavci si vysvětlíme proč.

Králíček při tomto sportu potřebuje mít dostatek prostoru na plynulé a nerušené zdolání překážky, což 1,5m dlouhé vodítko prostě neposkytuje. U přeskoku může docházet k tahání za vodítko, navíc když se králík rozběhne, nemusíme ho s takto krátkým vodítkem vůbec stíhat. Naopak ani příliš dlouhé vodítko není ideální, to se může během skoku zachytnout za překážku a králíčka v lepším případě zatahat, v horším pak může dojít ke zranění. Ideální délka vodítka je tak 2,5m až 3,5m. U skoku vysokého a dalekého pak můžeme použít i vodítko dlouhé 4m-5m.

Karabina by měla být co možná nejmenší. Ta při pohybu králíčkovi dopadá na záda a tak je potřeba, aby byla lehká, malá, ale zároveň dostatečně pevná. Velké karabiny mohou při pohybu zbytečně skákat na zádech a překážet v plynulém běhu a skoku.

Správné vodítko by také mělo být pevně sešito či spleteno, aby dobře drželo, nikoliv slepeno lepidlem.

Vodítka MALGIE poskytnou králíčkovi to největší pohodlí a bezpečí, můžete si vybrat z široké nabídky různé délky a barev, a nakombinovat si tak vodítko co nejvíce tak, aby vyhovovalo jak vám, tak králíčkovi. Můžete k němu přihodit i postroj ve stejném vzoru či barvě a vytvořit si tak stylové vybavení nejen na králičí hop, ale i běžné králičí procházky.

 

_DSC2789

Zpět do obchodu